W kategorii kraty stalowe na stronie SK-Stal można wybrać między innymi wysokiej jakości kraty wema. Krata Wema jest kratą z oczkami w kształcie plastra miodu. Produkujemy kraty podestowe i kraty pomostowe typu wema z odpowiednio wyprofilowanych płaskowników połączonych spawem w osłonie CO2. Krata pomostowa wema charakteryzuje się stosunkowo dużą wytrzymałością i odpornością na wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych, w tym czynników atmosferycznych.

Można wykorzystywać kraty wema między innymi na stopnie schodowe, do konstrukcji pomostów, scen czy podestów. Stopnie metalowe z krat wema spełniają funkcję antypoślizgowych elementów, zapewniających pełnię bezpieczeństwa użytkowania ich. Takie stopnie schodowe z krat wema cieszą się dużą popularnością w obiektach przemysłowych, w halach produkcyjnych i magazynowych, czy nawet w obiektach użyteczności publicznej. Kraty Wema mają szerokie zastosowanie w budownictwie energetycznym i przemysłowym, czy na przykład w oczyszczalniach ścieków.

Kraty WEMA (oczko w kształcie plastra miodu) produkujemy z odpowiednio wyprofilowanych płaskowników połączonych spawem w osłonie CO2. Posiadają stosunkowo dużą wytrzymałość.